Programowalne enkodery inkrementalne: nowa generacja.

« Przejdź do listy aktualności

Programowalne enkodery inkrementalne: nowa generacja.

Enkodery inkrementalne obrotowe od wielu lat sprawdzają się jako komponenty do wykrywania zmian pozycji w automatyce.  Obok nowoczesnych absolutnych przetworników obrotowych i szybkich interfejsów nadal są opłacalnym narzędziem służącym do detekcji ruchu. Ale nawet najlepsze produkty wymagają ciągłego ulepszania.

Nowa generacja inkrementalnych enkoderów obrotowych od TR-electronic konsekwentnie kontynuuje dążenie w kierunku technologii „jeden za wszystkich” opartej na parametryzowanym kodowaniu.

Liczba linii na obrót może być dowolnie regulowana w całym zakresie do 70 000 imp/Obr.. Istnieje możliwość dostosowania interfejsu do wymogów sterownika. Szczególnie przydatny wydaje się być fakt, iż impuls zerowy może być regulowany elektronicznie. Wystarczy zamontować urządzenie, dostroić z wykorzystaniem programatora lub komputera z interfejsem RS485.

Zakres napięć zasilania enkoderów drugiej generacji wynosi 4,5 – 32 VDC. Poziomy wyjściowe mogą być identyczne z napięciem zasilania (HTL) lub zostać ustawione za pomocą TTL. Parametryzacja jest łatwa i odbywa się z poziomu PC przy użyciu adaptera USB lub RS485. Regulowane inkrementalne enkodery obrotowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla nowych systemów w magazynowaniu i w logistyce. Są one bardzo pomocne jeśli chodzi o utrzymanie i naprawę istniejących systemów.

Dzięki różnym typom enkoderów (z wałkiem, przelotowe i pół-przelotowe) oraz średnicy wałków od ½’’ do 15mm, parametryzowalne enkodery I_58:2 mogą być zastosowane w każdej sytuacji montażowej.

 

Enkodery inkrementalne dostępne w Stoltronic.