Nowe absolutne obrotowe enkodery

« Przejdź do listy aktualności

Absolutne enkodery obrotowe z interfejsem DRIVE-CLiQ

Potężne serwonapędy wymagają systemów przetworników o wysokiej rozdzielczości i dużej prędkości oraz wysokiej jakości technologii transmisji między przetwornicą częstotliwości a czujnikami do sterowania polowego, sterowania prędkością i położeniem.

SINAMICS

Często enkodery są zintegrowane bezpośrednio z obudową silnika. Zmierzona pozycja wału ostatecznie osiągnięta przez mechanizm zależy od luzu i tolerancji. Jeśli mierzymy bezpośrednio na osi, która ma zostać przeniesiona, dokładność staje się wyższa. Do tych zastosowań potrzebne są osobne enkodery obrotowe, które łączą się bez przerw w sprzężenie zwrotne położenia wybranej serii falowników. System napędowy SINAMICS firmy Siemens wykorzystuje otwarty standard DRIVE‑CLiQ do przekazywania informacji o położeniu.

Seria 58:2 - najbardziej uniwersalne rozwiązania

Najnowsza generacja koderów TR-Electronic jest teraz dostępna również z tym interfejsem. Zwarta budowa 58 mm sprawia, że wysokiej rozdzielczości i niezawodne, wieloobrotowe absolutne enkodery obrotowe są dostępne dla wymagających zadań związanych z automatyzacją i pozycjonowaniem. Najnowsza seria enkoderów obrotowych oferuje różnorodne rozwiązania instalacji mechanicznej: pełny wał, półprzelotowy oraz przelotowy do 15 mm. Dzięki różnorodności wałów i kołnierzy, wariantów montażowych i akcesoriów dostępnych w standardowym zakresie, absolutne enkodery obrotowe serii 582 również pasują do istniejących mechanizmów. Zwłaszcza, gdy producent maszyny musi obsługiwać różne systemy interfejsów ze względu na specyfikacje klienta, konsekwentnie zaprojektowany system enkoderów obecnej generacji od TR-Electronic wspiera tego typu rozwiązania: otrzymuje ten sam sprzęt wyposażony w dodatkowe interfejsy, takie jak PROFINET, PROFIBUS, EtherCAT i Ethernet / IP - jeden projekt dla wielkiego świata komunikacji przemysłowej.

Seria 36 - dla małych aplikacji, aparatura medyczna

Dla szczególnie małych przestrzeni instalacyjnych, TR-Electronic oferuje również absolutne enkodery wieloobrotowe serii 36 z DRIVE-CLiQ. Te małe enkodery o średnicy zewnętrznej 36 mm nadają się do budowy aparatury pomiarowej, są również stosowane w urządzeniach medycznych.

Seria C_H802 - największe aplikacje, najmocniejsze napędy

W przypadku zastosowania szczególnie mocnych napędów, wał również staje się grubszy. W przypadku większych wałów właściwym rozwiązaniem są enkodery z wałem drążonym C_H802 (średnica wału maks. 27 mm): bezpośrednio wyposażone w DRIVE-CLiQ, idealnie pasują do zastosowania  bezpośrednie na serwomechaniźmie.

 


Certyfikacja przez Siemens Test Center gwarantuje bezproblemową integrację wszystkich enkoderów DRIVE-CLiQ z TR-Electronic