Enkodery obrotowe do stref wybuchowych.

« Przejdź do listy aktualności

Enkodery obrotowe do stref wybuchowych.

Często konieczne jest aby aplikacje przemysłowe działały w środowisku wybuchowym. Im wyższy stopień automatyzacji, częściej występuje konieczność zastosowania precyzyjnych przetworników obrotowych nawet w środowiskach o atmosferze wybuchowej, np, w zautomatyzowanych systemach farb wykończeniowych, w obszarze opakowań plasikowych, młyny lub maszyn budowlanych na lądzie i morzu. Enkodery TR-Electronic A__70 wyposażone w technologie state-of-the-art do stosowania w strefach 1 (gazy wybuchowe) i 21 (mieszaniny wybuchowe pyłu i powietrza). TR-Electronic jest certyfikowanym producentem tego typu rozwiązań.

Urządzenia te wyposażone są w najnowocześniejszy enkoder wewnątrz, tak jak ma to miejsce w serii C__58. Seria A__70 obejmuje szeroką gamę wersji z prostym skanowaniem magnetycznym aż do optycznego pomiaru o wysokiej rozdzielczości. Różnorodność interfejsów jest ograniczona tylko przez zastosowanie odpowiednich, przeznaczonych do stref wybuchowych kabli. Jak to ma miejsce w przypadku prawie wszystkich enkoderów obrotowych TR-Electronic, enkoder AE_70 może być również zaprogramowany w taki sposób, aby wykonywanyć konkretne zadania w strefie.

Enkoder jest zaprojektowany do stosowania konretnie pod projektowane linie produkcyjne, pozwala to uniknąć stosowania przez techników specjalnych ochronnych przewodów podłączeniowych. To skutecznie zapobiega utracie ochrony przeciwwybuchowej przez nieprawidłowo otwarcie obudowy urządzenia.
Oprócz solidnej obudowy aluminiowej, TR-Electronic oferuje także serię A__70 która jest całkowicie wykonany z nierdzewnej stali. Urządzenia te mogą więc być stosowane w produkcji żywności, w warunkach mgły solnej i innych środowiskach agresywnych.

Pod poniższym adresem, oferowane enkodery:
www.tr-electronic.de/s/S010757