Enkodery linkowe przeznaczone do pracy w najcięższych warunkach.

« Przejdź do listy aktualności


Enkodery linkowe do pracy w trudnych warunkach.

 

Jest to obudowa o podwyższonej wytrzymałości do enkoderów stosowana w zestawie z mechanizmem linkowym. Zestaw umożliwia pracę w najtrudniejszych warunkach.

 

W ofercie znajdują się poziome oraz pionowe rozwiązanie do zastosowań zarówno nadmorskich jak i typowo morskich. Enkodery linkowe są przystosowane do pozycjonowania w urządzeniach zarówno mobilnych jak i stacjonarnych w różnych środowiskach pracy. Nawet przy najdłuższych odcinkach linki, urządzenie potrzebuje niewiele miejsca do instalacji.

 

Wahania temperatury , zmiany wilgotności duża ilość kurzu, słonej wody oraz mgły solnej często są powodem uszkodzeń różnego typu urządzeń pozycjonujących. W tym przypadku zostały spełnione dodatkowe wymagania: ATEX. Środowiska wybuchowe często sprawiają trudności ze znalezieniem odpowiedniego urządzenia, spełniającego wszystkie wymagania (interfejs, poziom ochrony). TR Electronic zapewnia doskonałe rozwiązanie dla tych trudnych warunków.

 

Enkoder linkowy AEW70M spełnia wymaganie kategorii EX 2, czyli może być stosowany w strefach zagrożonych wybuchem substancjami gazowymi w strefie 1 oraz pyłami w strefie 21.

 

Enkoder obrotowy jest zamknięty w obudowie ze stali nierdzewnej. Metalowe części bębna zwijacza linki są chronione przed agresywnym działaniem słonej wody metalową obudową. Urządzenia TR Electronic charakteryzują się bardzo długą żywotnością, nawet jeżeli pracują w sposób ciągły. Dodatkowe szczotki zapobiegają wciąganiu do obudowy zewnętrznych zanieczyszczeń. Mechanizm linkowy może również pracować w najniższych temperaturach, szczotki usuwają również lód, który mógłby przywrzeć do linki. Opcjonalne rolki umożliwiają ułożenie linki w najlepszy dla aplikacji sposób.

 

Dzięki połączeniu różnych technologii w umiejętny sposób TR Electronic może zapewnić ostatecznie solidny i niezawodny system pozycjonujący dla wymagających zastosowań.

 

Enkoder linkowy ATEX SL3010 10m

Enkoder linkowy ATEX SL3025 25m

Enkoder linkowy ATEX SL3002 2m