Bezpieczeństwo funkcjonalne SIL 3 / PL e zawarte w ϕ 58 mm

« Przejdź do listy aktualności

Bezpieczeństwo funkcjonalne SIL 3 / PL e zawarte w ϕ 58 mm

TR-Electronic wprowadza enkodery obrotowe z bezpieczeństwem funkcjonalnym CD_582+FS

  • SIL 3 / SIL 2 – PROFIsafe enkoder obrotowy w standardowym rozmiarze 58 mm
  • Funkcja redundancji (kat. 4): dwa w pełni niezależne, wieloobrotowe enkodery w jednej obudowie
  • Opcjonalnie: interfejs inkrementalny (HTL, TTL, sin/cos)
  • PROFInet profil (V4.2): IRT, MRP, rozpoznawanie otoczenia, TCI, reset, preset
  • PROFIsafe profil (V2.6.1): rozszerzenie protokołu, IO dynamiczna konfiguracja

Nowość firmy TR-Electronic jest z zewnątrz bardzo niepozorna: absolutny enkoder wałkowy w standardowym rozmiarze 58 mm. Jednak innowacyjna seria CD_582+FS posiada wszystko zintegrowane! Kompaktowy rozmiar zawiera w sobie wieloobrotowy enkoder absolutny z redundantnymi detektorami i zintegrowaną logiką bezpieczeństwa, która dostarcza informacje wolne od błędu (np. SLP – Safe Position). W zależności od potrzeb, enkoder obrotowy jest dostępny w wersji zgodnej z najwyższymi standardami SIL 3 / PL e lub dostosowany do zastosowań z SIL 2 / PL d.

Ultra kompaktowy enkoder z SIL odpowiada szerokiej gamie zastosowań – pełen wałek i wpust pozwalają na niezawodne połączenie między enkoderem a maszyną. To samo rozwiązanie znajdziemy przy połączeniu przez otwory ślepe oraz enkodery przelotowe ze średnicą do 15 mm.

CD_582 wykorzystuje standardowy, modularny system „2 generacji” enkoderów absolutnych od TR-Electronic. Prawie każda instalacja może być spięta z dostępnymi w ofercie wariantami kołnierza. Wybrany kołnierz może być dobrany do dwóch detektorów typu magnetycznego lub optycznego. Oferowana różnorodność detektorów zapewnia wysoką dokładność pomiarów nawet przy trudnych warunkach zewnętrznych (np. zmienne temperatury w turbinach wiatrowych).

Pełna kompatybilność jest zachowana pomiędzy nową serią CD_582+FS i dotychczasowym modelem CD_75. Najnowsze enkodery z bezpieczeństwem funkcjonalnym od TR-Electronic pozwalają na zastosowanie w nowych, wymagających aplikacjach, z uwagi na bardziej kompaktowy rozmiar. Zachowują mimo wszystko, dobrze znane i sprawdzone interfejsy ProfiNET/ProfiSAFE.

Bezpieczeństwo funkcjonalne znajdziemy również w rozwiązaniach inkrementalnych I_58+FS. Rozwiązanie budżetowe spełni swoją rolę przy bezpiecznym wyznaczaniu prędkości, kierunku obrotów lub monitorowaniu bezruchu. Certyfikat SIL 3 zagwarantuje prawidłowość inspekcji i niezawodność komponentu.

Seria CD_582+FS może być zastosowana w zamian za podstawową wersję enkodera na wale, w module lub w całej maszynie, gdzie potrzebne jest podniesienie bezpieczeństwa. Dokładniej mówiąc, enkodery CD_582+FS pasują wszędzie tam, gdzie standardowe enkodery CE_582 oraz CM_582 zostały zainstalowane. Dzięki CD_582+FS, bezpieczeństwo i zautomatyzowanie nie stanowią już problemu z przestrzenią do zainstalowania.

 

Przejdź do przykładowych produktów: enkoder absolutny z wałkiem, enkoder inkrementalny z wałkiem

Enkodery bezpieczeństwa SIL 2 / PL e znajdziesz m. in. w poniższych zastosowaniach:

Mechanika scen

Automatyzacja pras

Funkcjonalność dźwigu

Mechanika scen


Punch press


Port


Teatr

Prasa

Platforma